Olej z marakui: właściwości i zastosowanie

Olej z marakui: właściwości i zastosowanie

Warto mieć świadomość, że olej z marakui jest specyfikiem, który doskonale będzie nadawał się do pielęgnacji praktycznie każdego rodzaju skóry. Nie tylko nawilża ją, ale również regeneruje i odżywia. W ten sposób będzie ona zachowywała przez bardzo długi czas zarówno świeżość, jak i blask. Jakie właściwości ma olej z marakui, a także dlaczego warto stosować ten produkt.

Co zawiera w swoim składzie olej z marakui?

Należy zdawać sobie sprawę, że olej z marakui zawiera w swoim składzie bardzo dużą liczbę cennych składników, które bardzo  korzystnie oddziałują zarówno na zdrowie, jak i skórę. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że w omawianym produkcie bez żadnego problemu można znaleźć karotenoidy, witaminę A, bioflawonoidy, nienasycone kwasy tłuszczowe omega-6, witaminę E, potas, fosfor, wapń, witaminę K, witaminę C. 

Właściwości oleju z marakui

Koniecznie trzeba mieć świadomość, że olej z marakui jest bardzo cennym naturalnym kosmetykiem, który powinien znajdować się praktycznie w każdej kosmetyczce. Godny uwagi jest przede wszystkim fakt, że wspomniany rodzaj oleju jest pozyskiwany z nasion owoców marakui. Warto również zaznaczyć, że działa zdecydowanie silniej w porównaniu do olejku arganowego. Jakimi właściwościami dokładnie charakteryzuje się ten produkt?

Jednym z najczęściej wymienianych argumentów przemawiających za regularnym stosowaniem tego produktu jest działanie przeciwzmarszczkowe. Ponadto nawilża, regeneruje i odżywia skórę. Olej z marakui rekomendowany jest również osobom posiadającym cerę naczynkową. Wspomaga bowiem krzepnięcie krwi, a także zamyka naczynka. Do zalet omawianego produktu należy również zaliczyć usuwanie martwego naskórka. Olej z marakui bardzo korzystnie działa także na różnego rodzaju przebarwienia. Zalecane jest przede wszystkim łączenie olejku z marakui z olejkiem pomarańczowym.

Zastosowanie olejku z marakui

Olej z marakui można bez żadnego problemu używać samodzielnie lub w połączeniu z innymi naturalnymi kosmetykami pielęgnacyjnymi. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że dokonanie wmasowania oleju z marakui w twarz sprawi, że będzie ona zdecydowanie bardziej jędrna. Warto również wspomnieć, że zmarszczki wtedy zostaną wygładzone. Nie wszyscy mają świadomość, że olejek z marakui doskonale zda egzamin w poprawie krążenia krwi. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że specyfik ten jest rekomendowany głównie osobom posiadającym cerę naczynkową. Można również podjąć decyzję o wmasowaniu olejku z marakui w skórę ciała. Wykazuje się on działaniem antycellulitowym. Może również wygładzić skórę i nadać jej świeżego blasku.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez rawpixel.com - pl.freepik.com